1 MAYIS - BARIŞ ATAY - DİSK : PROVOKASYON

1 MAYIS - BARIŞ ATAY - DİSK : PROVOKASYON - Dünya Medya Haber Merkezi

Beşiktaş'ta DİSK Genel Merkezi önünde toplanan ve 1 Mayıs çelengi bırakmak için Taksim'e yürümek isteyen gruba sosyal mesafenin korunmasıyla ilgili kurallara uygun olmadığı gerekçesiyle izin verilmedi.

Polis; DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'na özel aracına izin verileceğini ve aracı olmayan kişilere de araç tahsis edildiğini söyledi.
Arzu Çerkezoğlu ise; İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği'nin toplu yürüyüşe izin vermediğini söyledi. Çerkezoğlu, toplu halde yürüyüşün yasaklanmasını dünyaya anlatamayacağımızı iddia etti ve ardından toplu halde yürüyüşe geçildi.

Provokatör Barış Atay 1 Mayıs'ta yine sahnede

Çıkan arbedede Milletvekili olduğu Hatay'da hiç görüntülenemeyen TİP Hatay Milletvekili Barış Atay'ın grubu provoke etmesi ve polisleri iteklemesi ise dikkat çekti.

SANKİ KURGULANMIŞ GİBİ...

Tek sermayeleri Kralbet emek ve alın teri olan işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, TİP'li milletvekili Barış Atay için provokasyon malzemesi oldu. 

Her defasında teröristlere methiyeler düzen Barış Atay, bu kez de sanki kurgulanmış gibi 1 Mayıs'ta Beşiktaş'ta polislerle tartışma ortamı yaşanırken bir müddet olayı izleyip bir anda polislerin üzerine atılıyor.

SOSYAL MESAFE KORUNMADIĞI İÇİN POLİS İZİN VERMEDİ

Taksim'e çelenk bırakmak üzere DİSK Genel Merkezi önünde toplanan grup sosyal mesafe kuralına uymadığı için yürüyüş yapmaları engellendi.

Görüntülerde görevli emniyet amirinin DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu'na "Genel Başkanım buyurun çelenk koyun. Aracınız yoksa biz götürelim ama yürümeyin" deyip çözüm üretmeye gayret ettiği ama karşı tarafın uzlaşmaya yanaşmadığı görülüyor.

Yaşanan tartışma ve arbedeyi uzaktan bir müddet süzen TİP'li Barış Atay ise sanki daha önceden kurgulanmış gibi bir anda emekçi polislerin üzerine atılıp onları itekliyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 03:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER