ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT! MTV İÇİN SON GÜN!..

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren MTV borcunun ilk taksit ödeme süresi bugün (31 Ocak) sona eriyor. Bakanlığın duyurduğu bilgilere göre ödemeyen araç sahibine ceza var.

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT! MTV İÇİN SON GÜN!..

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren MTV borcunun ilk taksit ödeme süresi bugün (31 Ocak) sona eriyor. Bakanlığın duyurduğu bilgilere göre ödemeyen araç sahibine ceza var. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre en en düşük MTV tutarı 109 liradan 136,25 liraya; en yüksek MTV tutarı ise 50 bin 107 liradan 62 bin 633 liraya çıkmıştı.

MTV GEÇ ÖDEME CEZASI

Karayolları Trafik Kanunu'nda yer alan maddeye göre, tescil edilmiş araçlar vergiye tabidir. MTV borcu ocak ve temmuz ayında mükellefin araç plakasına işler. Mükellef vergi dairesinden ve anlaşmalı bankalardan MTV borcunu ödeyebilir. Fakat MTV'nin ilk taksiti gecikmeye düşerse yani ödenmezse ikinci MTV taksitine gecikme faizi yansıtılır. Eğer iki taksitte ödenmezse mükellef olan kişinin adresine uyarı mektubu yollanır. Daha sonraki işlemlerde ise T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kişinin banka hesaplarına haciz işlemi başlatılır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER