''HER BEDEN DİLİ BİR İMZADIR''

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde yazar Seval Kirmit Yazar’ın girişimleriyle Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan ‘Beden Dilinin Önemi’ konulu konferans verdi.

''HER BEDEN DİLİ BİR İMZADIR''

İTSO Meclis Salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını yapan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent H. Yılmaz Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan’ın vereceği bilgilerden buradaki herkesin yararlanma imkanına sahip olacağını belirterek beden dilinin insan hayatındaki öneme vurgu yaptı.

Konuşmacı Murat Kaplan’ı tanıtan Seval Kirmit Yazar, “Murat Kaplan hocamız bizi kırmayıp Antalya Akdeniz Üniversitesi'nden bizleri aydınlatmak üzere geldi. Kendisine teşekkür ediyorum. Konferansın düzenlenmesinde bizlere desteklerini esirgemeyen İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine de ayrıca Teşekkür ediyorum" dedi.

Adli Psikoloji ve İnsan Tanıma Yöntemleri Uzmanı kimliği ile de çok sayıda yayın kuruluşu aracılığı ile geniş kitleleri aydınlatan Murat Kaplan, hazırladığı görsel ve video eşliğindeki sunumu ile beden dilinin insan hayatına etkilerini ve yansımalarına işaret ederek “Her beden dili bir imzadır. Kişileri anlatan bir reflekstir. Coğrafi yaşam koşullarına göre bu değişkenlik gösterebilir, ancak kişinin özgüveni veya tedirgin duruşunu beden dilinden anlamak mümkündür. Bu refleksin kaptan köşkü beyindir. Orada başlayan algılar saatte 434 km. hız ile bedenimize yansır. O yüzden beden dili eğitimi önemli” diye konuştu.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt ile kalabalık davetli topluluğunun hazır bulunduğu konferansın sonunda, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan’a günün anısına plaket takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER