Millete Nutuk atan Yılmaz Özdil'in kaçak villasında yıkım için geri sayım başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, tarafından tespit edilen, Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki villasında yapılan kaçak bölümler 13 Mayıs'a kadar yıkılacak.

Millete Nutuk atan Yılmaz Özdil'in kaçak villasında yıkım için geri sayım başladı

Millete dürüstlük nutukları atan Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki villasında yapılan kaçak bölümler 13 Mayıs'a kadar yıkılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yılmaz Özdil'in kaçak yapısının yıkılması için CHP'li Bodrum Belediyesi'ne talimat gönderdi.

Muğla'nın Bodrum ilçeci Bitez Mahallesi'nde Yılmaz Özdil'e ait villada, kaçak yapılar tespit edilmesinin ardından inceleme başlatılmıştı. İncelemenin tamamlanmasının ardından dosya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından villadaki kaçak eklentilerin yıkılması için yazılan talimat, Bodrum Belediyesi'ne tebliğ edildi.

TEBLİGAT GİTTİ

Belediye de söz konusu kaçak eklentilerin 13 Mayıs'a kadar yıkılması için Özdil Ailesi'ne tebligat gönderdi.

13 MAYIS'A KADAR YIKMAZSA BELEDİYE KEPÇEYLE GİDECEK

Bu tarihe kadar yıkım işlemleri yapılmazsa, yıkımı belediye ekipleri yapacak. Belediyenin de yapmaması halinde yıkımın, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştireceği ifade edildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İmar Barışı'ndan sonra da kaçak inşaat yapılmasını gizlediği, yanlış bilgi vererek kamu görevlilerini yanılttığı iddia edilen Yılmaz Özdil'in eşi hakkında, 'yalan beyanda bulunduğu' gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacak.

Mustafa Kemal Atatürk üzerine yazdığı kitaplarla büyük bir servet elde eden Yılmaz Özdil, elde ettiği kazançla Muğla'nın Bodrum ilçesinde lüks bir villa aldı.

Villada kaçak yapılaşmaya giden Yılmaz Özdil, adım adım villasını büyüttü.

CHP'li Bodrum Belediyesi, yapılan incelemenin ardından ayrıntılı bir açıklama yaptı.

TERAS ALTINA KAÇAK ODA VE DAHA FAZLASI

Açıklamada; Yılmaz Özdil'in, villasına kaçak olarak müştemilat, jeneratör odası, bahçe deposu ve zemin terası altına ilave oda yaptırdığı belirtildi.

CHP'li belediyenin açıklamasında, söz konusu villanın ruhsatının iş yeri olarak alındığı, daha sonra konut yapıldığı da belirtildi.

İMAR BARIŞI SONRASINDA KAÇAK YAPI YÜKSELDİ

31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere çıkarılan İmar Affı için 8 Haziran 2018'de başvurular başlarken, Muğla İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, villanın bulunduğu bölgenin uydu fotoğraflarından, Özdil'in villasına yapılan teras ve müştemilatın İmar Barışı sonrasında kaçak olarak yapıldığını belirledi.

YIKIM TALİMATI BELEDİYEYE GÖNDERİLDİ

Bunun üzerine Bodrum'da aylardır kaçak yapılarla mücadele eden Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, Özdil'in villasındaki imara aykırı alanları belirledikten sonra soruşturma başlattı.

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından dosya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderildi. Ayrıca Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından villadaki kaçak eklentilerin yıkımı için yazılan talimat, Bodrum Belediyesi'ne tebliğ edildi.

YALAN BEYANDAN SUÇ DUYURUSU

Müdürlük ayrıca, İmar Barışı'ndan sonra bile kaçak inşaat yapılmasını gizlediği, yanlış bilgi vererek kamu görevlilerini yanılttığı iddia edilen Özdil'in eşi hakkında, 'yalan beyanda bulunduğu' gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacak.

KAÇAK YAPILAR UYDUDAN TESPİT EDİLDİ

Villadaki kaçak yapıları önce uydu görüntülerinden tespit eden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, dün villaya giderek inceleme yaptı.

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Atatürk'ün ismini kullanarak eşi görülmemiş bir prim kampanyasına imza atmıştı. Kırmızı Kedi Yayınevi'yle birlikte çıkardıkları Mustafa Kemal adlı kitabın, 1881(BİNSEKİZYÜZSEKSENBİR) adet basılan özel serisinin satış fiyatını 2500 lira olarak belirlediler. Kitabın satış fiyatının Atatürk'ün kendi yazdığı eseri NUTUK'tan pahalı olması ise başka bir ironi konusu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 02:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER