Minibüs kanala uçtu, sürücü kazayı ucuz atlattı!

Hatay’ın İskenderun ilçesinde henüz bilinmeyen bir nedenle sürücüsünün kontrolünden çıkan minibüs demir korkulukları da parçalayarak Feyezan kanalına uçtu.

Minibüs kanala uçtu, sürücü kazayı ucuz atlattı!

Edinilen bilgilere göre kaza dün gece saatlerinde Pirireis ile Meydan Mahallesini bağlayan Cengiz Topel Caddesi feyezan kanalı üzerindeki köprüde meydana geldi.

Piri reis Mahallesi Kanal boyundan köprüye hızla giren minibüs sürücüsünün kontrolünden çıkarak demir korkulukları da parçalayıp, 5-6 metre yüksekten, kanala uçtu. Minibüs yaklaşık bir-buçuk metre derinliğindeki suya gömüldü. Çevredeki vatandaşların durumu 112 çağrı merkezine bildirmesi üzerine kaza yerine trafik, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Şans eseri kanalda su seviyesinin yüksek olması, köprüden uçan minibüsün kazayı ucuz atlatmasına neden olduğu ifade edildi.

Kanaldaki araçtan kendi imkanlarıyla çıkan sürücünün sağlık durumu, sağlık ekipleri tarafından kontrol edildi suya gömülen araç ise bir süre sonra gelen vinç yardımıyla karaya çıkartıldı. Yaşanan kazayla ilgili emniyet ekipleri detaylı çalışma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER