MÜLKİ AMİRLER BASININ KARŞISINA GEÇTİ

MÜLKİ AMİRLER BASININ KARŞISINA GEÇTİ. "NORMALLEŞME SÜRECİNE GİRİLSE DE TEDBİR ELDEN BIRAKILMAMALI"

MÜLKİ AMİRLER BASININ KARŞISINA GEÇTİ

İskenderun Kaymakamı Sayın İskender Yönden'in Başkanlığında mülkü amirler basının karşısına geçti.

"NORMALLEŞME SÜRECİNE GİRİLSE DE TEDBİR ELDEN BIRAKILMAMALI"

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden' in başkanlığında, ilgili ve yetkili kurum amirleri ile mahalli basın mensuplarımızın da iştirakleriyle istişare toplantısı gerçekleştirildi.

05 Mayıs 2020 günü Kaymakamlık bahçesinde sosyal mesafe esası çerçevesinde gerçekleşen toplantıya; İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Kd. Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ve basın mensupları iştirak etti.

Koronavirüs (Covid-19) Salgınına karşı ülkemiz genelinde alınan tedbir ve kararların kentimizde tatbikine ilişkin hususların çok yönlü olarak ele alındığı toplantıda,her ne kadar salgın sürecinin kontrol altında olması ve İlçemizdeki vaka oranı asgari düzeyde seyrediyor olması durumu söz konusu olsa da kişisel ve kurumsal tedbirler ve sosyal izalasyon esasının titizlik ve kararlılık ile sürdürülmesi gerektiğine dikkat çekildi.

İskenderun Kaymakamlığı ilgili toplantı ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Koronavirüs Süreci İstişare Toplantısı

05.05.2020

İlçemiz Kaymakamı Sn. İskender Yönden'in başkanlığında, ilgili ve yetkili kurum amirleri ile mahalli basın mensuplarımızın da iştirakiyle istişare toplantısı gerçekleştirildi.

05 Mayıs 2020 günü Kaymakamlık bahçesinde sosyal mesafe esası çerçevesinde gerçekleşen toplantıya; İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanı SG Kd. Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ve basın mensuplarımız iştirak etti.

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ülkemiz genelinde alınan tedbir ve kararların kentimizde tatbikine ilişkin hususların Betpas ele alınmasının yanı sıra kısa bir açıklama yapan Kaymakamımız Sn. İskender Yönden şu ifadelere yer verdi;

"Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve İçişleri Bakanlığımızın takdir ve tensipleriyle ülkemiz genelinde uygulanan tedbir ve kararlar ile salgın sürecinin kontrol altına alındığını hep birlikte gözlemliyoruz.

Koronavirüs salgınına karşı mücadelenin devlet ve millet kenetlenmesiyle hep birlikte verildiğini ve bu başarıda 83 milyon olarak herkesin rolü olduğunu, ayrıca bu hassas mücadele sürecinde düzen, dikkat, disiplin ve duyarlılığın vazgeçilmez bir esas ve kural olduğunu bir kez daha önemle vurguluyoruz. Bu manada Hatay'ın da dahil olduğu 30 Büyükşehirimiz ve Zonguldak ilimizde uygulanan "Sokağa Çıkma Kısıtlaması" uygulaması esnasında gösterdiği hassasiyetlerinden dolayı muhterem halkımıza da bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyoruz.

Lakin, bu zaman zarfında evde kalmanın önem ve önceliğine dikkat çekerken, Sokağa Çıkma Kısıtlaması'nın sona ermesinin hemen sonrasında yasağın acısını çıkarma yada kutlama yaparcasına gelişigüzel sokağa çıkılmaması, sosyal izolasyon, sosyal mesafe, kişisel temizlik, maske ve eldiven kullanılmasına dair hassasiyetinizin titizlik ve kararlılıkla devam ettirilmesini önemle rica ediyoruz.

Özellikle de sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesini takip eden ilk günlerde çarşı, pazar ve market v.b. alışveriş yerlerinde yoğunluk oluşturmaksızın, lütfen rehavete kapılmadan, planlı bir şekilde, panik ve israfa mahal vermeksizin evinizin ihtiyaçlarını temin ediniz ve sosyal mesafe esasından asla ödün vermeyiniz.

Devletimiz, her şartta ve her koşulda sizler için seferber olmuşken, sizde sevdikleriniz ve bizler için evinizde kalınız. Lütfen, zorunlu haller dışında evinizden ayrılmayınız"

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 21:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER